Tegnap621
A héten90
A hónapban5937
Összesen40523

Ezen a hétvégén a Honvéddal csatáztak az AVUS utánpótlás csapatai. Igaz, a serdülők sima vereséget szenvedtek a nyitányon, de az ifik és a gyermekek is nagy csatában elhozták a 3 pontot.

Ifi:                        KSI – AVUS 10-11

Serdülő:              KSI – AVUS 10-4

Gyermek:            KSI – AVUS 12-13

Kiss Csaba ifi csapatának gyakorlatileg egy negyednyi villanás elég volt ahhoz, hogy megszerezze a végső győzelmet. Az első és a harmadik negyed is döntetlen volt, de szerencsére volt köztük egy második is, amelyet az AVUS nyert meg két góllal. Az elején jól zárt a védelem, Kovács Barnabás is jól védet – egy peches gólt kifelé helyett befelé pattant a kezéről, de mindent védett, amit ilyenkor kell. Ekler Bendegúz U18-as válogatotthoz méltón igyekezett vezényelni a csapatot, de nem csak őképviselte a családot – öccse, Zsombor is igencsak kivette a részét a győzelemből. Az Ekler testvérek testvériesen egyaránt 2-2 gólt szereztek. Sági Benjámin a találkozó jó részében irányított, emellett 3 alkalommal is betalált. Varga Zsolt is mindig ott tűnt fel, ahol a legjobban kellett. Galambos Gergely elképesztően lazán csinált elképesztő dolgokat. Volt ott labda elpöckölésből lefordulás, majd lábbal maga elé tett labda. Eközben egyébként a védelemben is ott volt, ahol kellett. Ha ez nem lenne elég, akkor az utolsó negyedben úgy húzta át magát a védőn, ahogy azt rutinos felnőttektől, például jelenlegi edzőjétől, Kiss Csabától látni olykor. Ekler Bendegúzzal közösen összehoztak egy szépségdíjas találatot is a végére: a legidősebb Ekler testvér kintről betett labdáját a kapu előtt pozíciót fogó Galambos Gergely tette el. Az egész csapat ötöst érdemel kitartásból, akaraterőből, amivel mindig kilábaltak hullámvölgyből. Főleg az utolsó játékrész volt idegőrlő. Szerencsére ezt is sikerült kibírni, egy gólnyit megőrizni a kemény munkával megszerzett előnyből és így megérdemelten lehetett örülni a végén.

Fiú Ifjúsági Országos Bajnokság, „A” csoport, 19, forduló

Racionet Honvéd – AVUS 10-11 (2-2, 2-4, 2-2, 4-3)

V.: Petik, Fábry

Honvéd: Farkas – Ádám 4, Ábrahám, Vad 1, Gregor 1, Víg, Németh. Cs.: Kevi, Köblös 1, Martin, Pásztor 3, Vincze, Molnár. Edző: Boros László

AVUS: Kovács B. – Baranyai, Ekler B. 2, Makrai, Sági 3, Polcsik, Galambos G. 2. Cs.: Varga Zs. 2, Ekler Zs. 2. Edző: Kiss Csaba

Gól emberelőnyből: 9/3 és 10/3

Ötméteres: 1/1 és –

Kipontozódott: Polcsik

Kiállítva – cserével végleg: Vincze

(Az nagy méretű képekért katt a kis képekre:)

A gyermek csapat lépett utoljára színre – helyesebben medencébe. Repülőrajtot vett Gortva Zoltán együttese és 4-1-re elhúzott már az első 8 perc alatt. Egyértelműen Ekler Zsombor volt a vezére a legfiatalabb együttesnek – már az első negyedben hármat ő lőtt a csapat négy góljából. A második negyedben aztán nem is hullámvölgy, hanem zuhanórepülés következett. A magabiztos vezetésből egygólos hátrány lett a nagyszünetre. Azonban a gyermekek sem adták fel. A térfélcsere után a szombathelyi zóna jól összeállt és rögtön megszűrte a honvédos támadásokat. Hiába reklamálta az ellenfél a kiállítások hiányát, egyszerűen nem tudtak a kapu közelébe férkőzni, így nem volt mire fújni. Az ínséges időkben is akadt azért mindig olyan, aki át tudta törni a hazaiak védelmét: Prácser Botond, Polgár Gábor, Zubrits Péter is elhelyeztek 1-1 gólt az ellenfél kapujában. Az utolsó negyed őrült izgalmakat hozott. Nem egyszer még a leltón ülő ifi és serdülő csapat tagjai is talpon voltak és reklamáltak 1-1 ítéletet, vagy épp tapsoltak 1-1 gólnak. Az utolsó nyolc percre feltámadt az AVUS. Ekler Zsombor is újra megtalálta a góllövő csuklóját és meg sem állt hatig. A Honvéd kevésbé bírta az izgalmakat a legvégén. Így megérdemelten ünnepelték győzelmüket a szombathelyi gyerekek.

Fiú Gyermek Országos Bajnokság, „A” csoport, 19, forduló

HUVK SE – AVUS 12-13 (1-4, 6-2, 3-2, 2-5)

V.: Zelki, Fábry

Honvéd: Przybytek – Székely, Szalay, Hódi 4, Polgár 2, Zsigmond 2, Török. Cs.: Baksa J., Komlósi, Szabó D., Fodor 2, Gregoryan, László 1, Zsolnai, Gergely M. 1. Edző: Ocsovai Nicolas

AVUS: Antoni – Prácser 3, Ekler Zs. 6, Polgár 1, Zubrits 2, Pungor, Szabó B. B. 1. Cs.: Varga B., Sántha, Galambos B., Fatalin. Edző: Gortva Zoltán

Gól emberelőnyből: 10/3 és 11/3

Ötméteres: 2/2 és 1/1

Kipontozódott: Prácser, Zubrits, Galambos B.

Sárga lap: Ocsovai Nicolas, Gortva Zoltán

A serdülő csapat derekasan közdött, de nekik nem volt esélyük most a Honvéd ellen.

Fiú Serdülő Országos Bajnokság, „A” csoport, 19, forduló

Racionet Honvéd – AVUS 10-4 (4-1, 3-0, 3-1, 0-2)

V.: Petik, Zelki

Honvéd: Tímár – Kevi 2, Kollarics, Dalkó, Tapasztó 3, Köbölös, Molnár 4. Cs.: Budai – Bánkuti, Linter 1, Stevik, Hódi, Kiss V., Bíró. Edző: Boros László

AVUS: Tátrai – Baranyai, Makrai 1, Csákváry, Kátai 1, Pónya, Galambos G. 1. Cs.: Horváth D. – Polgár, Zubrits, Pungor, Szabó B. B., Sántha 1. Edző: Kiss Csaba

Gól emberelőnyből: 10/3 és 11/2

Ötméteres: 7/4 és –

Kipontozódott: Bánkuti, illetve Csákváry

Kiállítva – cserével végleg: Kollarics, illetve Makrai