Tegnap106
A héten1084
A hónapban2964
Összesen10251

Ezen a hétvégén nem volt felnőtt bajnoki forduló, mivel a Magyar Kupa negyeddöntőit rendezték. Vasárnap viszont az ifjúságé volt a főszerep. AZ AVUS fiataljai a Szeged csapataival mérkőztek hazai pályán. A mérlegük 2-1, a szombathelyi csapatok javára.

Ifi:                        Vasas - AVUS 10-8

Serdülő:              Vasas - AVUS 12-8

Gyermek:            Vasas - AVUS 5-14

Elsőként az ifjúsági csapat csapott össze szegedi ellenfelével. Mondhatni rajt-cél győzelem volt, de korántsem volt olyan egyszerű, mint amennyire a kifejezés alapján tűnhet. AZ első negyedben kiegyenlített volt a küzdelem. A második nyolc percben aztán ellépett az AVUS. Sorozatban háromszor voltak eredményesek Kiss Csaba játékosai. Korán jött a győzelem íze, de legalábbis valami törés keletkezett a csapat játékában. A játékrész végére a fiúk magukra húzták az ellenfelet egészen addig, amíg ki is egyenlítettek. Az egyetlen aprócska gólnyi vezetés a nagyszünetben Ekler Bendegúz második találatának volt köszönhető, amely kettő aprócska másodperccel a dudaszó előtt érkezett meg a kapuba.

Ezt a mérkőzést a jelek szerint a „hullámvasút-effektus” jellemezte. A második félidő elején ugyanis megint elhúzott az AVUS. Azután, amikor eljöhetett volna a nyugalom ideje, akkor a Szeged percei következtek. Szerencsére ekkor már nem jutottak el az egyenlítésig.

Az utolsó negyedben megrázta magát az AVUS és tulajdonképpen bebiztosította a győzelmet egy tripla sorozattal. Az utolsó egy perc a Szegednek sikerült jobban, de a menet közben összegyűjtött gólkülönbség még így is kitartott a végéig.

A szombathelyi csapat megérdemelt győzelemnek örülhetett.

Fiú Ifjúsági Országos Bajnokság, „A” csoport, 9. forduló

AVUS – Rossmann SZVPS 10-8 (1-1, 4-3, 2-1, 3-3)

V.: Tordai, Kovács

AVUS: Kovács B. – Baranyai, Varga Zs. 2, Ekler B. 3, Sági 2, Polcsik 1, Galambos G. 1. Cs.: Makrai, Ekler Zs. 1, Kátai, CSákváry. Edző: Kiss Csaba

SZVPS: Sztanojev – Szepes 2, Zatykó, Vidovics 1, Börcsök 3, Holka, Rácz-Fodor. Cs.: Mekkel, Mikházi, Antal 1, Szalai 1, Almási. Edző: Barna Tamás

Gól emberelőnyből: 6/1 és 6/5

Sárga lap: Barna Tamás (16. p.), Kiss Csaba (25. p.)

A serdülő csapat külön is dicséretet érdemel, mivel a többen közülük közvetlenül az ifi csata után már ugrott is a vízbe a serdülő megmérettetésre. Ezen a találkozón egyetlen pillanatra sem volt kétséges a három pont sorsa. A meccsnek volt olyan szakasza, hogy a Szeged 14 percen keresztül nem tudta bevenni a szombathelyi kaput. Még az is bőven belefért, hogy az utolsó negyedben visszavegyen a tempóból Gortva Zoltán együttese.

Fiú Serdülő Országos Bajnokság

AVUS – Generali SZVPS 12-8 (5-1, 4-0, 2-1, 1-5)

V.: Tordai, Leimeter

AVUS: Tátrai – Baranyai 4, Makrai, Ekler Zs. 5, Csákváry 1, Kátai, Galambos G. 2. Cs.: Zubrits, Pungor, Prácser, Pónya. Edző: Gortva Zoltán

SZVPS: Prikk – Almási 1, Stefula, Mekkel, Antal 3, Katona M. 1, Kresák. Cs.: Katona B. R. - Paczuk 1, Kovács Á., Markulik 1, Ludányi, Vojnár 1. Edző: Fodor Ádám

Gól emberelőnyből: 11/2 és 9/3

Ötméteres: - és 3/2

Kipontozódott: Ekler Zs. (27. p.), Csákváry (25. p.), Galambos G. (32. p.)

Kiállítva – cserével végleg: Makrai (10. p.)

A gyermekek esetében fordított volt a helyzet. Ezen a találkozón a Szegedé volt az abszolút fölény. Nekik a tisztes helytállás jutott ebben a fordulóban.

Fiú Gyermek Országos Bajnokság

AVUS – Tiszavirág SZVPS 5-14 (2-4, 1-5, 1-2, 1-3)

V.: Kovács, Leimeter

AVUS: Antoni – Prácser, Polgár, Zubrits, Pungor 2, Sántha 1, Szabó B. B, Cs.: Juhász, Galambos B., Novák 2. Edző: Gortva Zoltán

SZVPS: Esztergomi – Berkó 2, Kőrffy 3, Savanya, Mikházi 2, Vojnár 2, Tanács 3. Cs.: Katona - Dézsi, Leinweber 1, Lédeczi, Horváth 1, Körmendi, Halász.

Gól emberelőnyből: 10/2 és 9/4

Ötméteres: - és 2/1

Kipontozódott: Pungor (23. p.), Szabó B. B. (28. p.)

Sárga lap: Gortva Zoltán (19. p.)

Adatok: MVLSZ