Facebook

A strapás hét zárásaként a szombathelyi utánpótlás csapatok Szentesen vendégeskedtek. Ezúttal az ifi volt a legmesszebb a sikertől, míg a serdülő és a gyermek csapatok egyaránt 1-1 góllal maradtak alul.

Ifi:                    Szentes-AVUS 11-6

Serdülő:          Szentes-AVUS 14-13

Gyermek:        Szentes-AVUS 10-9

Az igencsak foghíjasan felálló ifjúsági csapat sorsa gyakorlatilag már az első 8 perc alatt megpecsételődött, amikor a házigazda szentesiek rögtön kétgólos előnyt szereztek. Hiába volt szoros a középső két negyed, mert nem sikerült közelebb férkőzniük az ellenfélhez. Sőt, az utolsó játékrészben megint jobban kinyílt az olló. Legutóbb dicsértük a csapat előnykihasználást – hát ezúttal pont fordított volt a helyzet. Négy emberelőnyös szituációból sajnos egyet sem sikerült belőni.

Fiú Ifjúsági Országos bajnokság, „A” csoport, 3. forduló

Legrand-Szentes – AVUS 11-6 (4-2, 2-2, 2-1, 3-1)

V.: Tóth Sándor, Molnár Péter

Szentes: Nagy G. M. – Berezvai, Tóth Gy. 5, Korom, Katona 1, Kunszeri, Bozó 4. Cs.: Varga P. – Flajsman 1, Kertész, Barna, Szporny, Gut, Sóti. Edző: Bíró Dániel

AVUS: Kovács B. – Baranyai 3, Varga Zs., Ekler B. 2, Makrai, Polcsik, Galambos G. 1. Cs.: Vámosi, Kátai, Pónya. Edző: Kiss Csaba

Gól emberelőnyből: 2/1 és 4/0

Ötméteres: 2/2 és 1/1

A sersülők az utolsó szakaszban csaknem megfordították az állást. Ha 1-2 perccel tovább tartott volna a mérkőzés, akármi is lehetett volna, jó szériában volt a csapat. A serdülők közül ki kell emelni Baranyai Ákos teljesítményét, aki egymaga csaknem a felét lőtte a csapat góljainak.

Fiú Serdülő Ifjúsági Országos bajnokság, „A” csoport, 3. forduló

Legrand-Szentes – AVUS 14-13 (5-3, 3-3, 2-1, 4-6)

V.: Tóth Sándor, Major Levente

Szentes: Czanik – Kertész 2, Korom 1, Barna 4, Bozó 4, Gut 1, Sóti. Cs.: Nagyistók, Varga L., Kürti-Szabó, Urbán, Mácsai 2. Edző: Kasza Károly

AVUS: Tátrai – Baranyai 6, Makrai 2, Ekler Zs. 2, Vámosi 1, Kátai, Galambos G. 2. Cs.: Zubrits, Pungor, Pónya. Edző: Gortva Zoltán

Gól emberelőnyből: 12/3 és 6/3

Ötméteres: 2/2 és 2/2

Kipontozódott: Kátai (21. p.)

A gyermek csapat sem állt jól az előnyös szituációk értékesítésével. Ők is az első negyedben gyengélkedtek. Ugyan volt javulás az első szünet után, szoros negyedeket játszottak, de nem sikerült mind a 3 gólnyi hátrányt ledolgozni. A találkozó érdekessége, hogy a csapat összes gólját, szám szerint 9-et Ekler Zsombor juttatta az ellenfél kapujába.

Fiú Gyermek Ifjúsági Országos bajnokság, „A” csoport, 3. forduló

Szentes – AVUS 10-9 (4-1, 2-3, 2-2, 2-3)

V.: Major Levente, Molnár Péter

Szentes: Kovács K. – Czirbus 1, Rébeli Szabó 2, Makán 1, Kürti-Szabó 1, Takács 1, Gila 1. Cs.: Jucha – Bán 2, Kudella 1, Vecseri. Edző: Bíró Dániel

AVUS: Fatalin – Prácser, Ekler Zs. 9, Polgár, Zubrits, Pungor, Novák. Cs.: Sántha, Juhász, Galambos B. Edző: Gortva Zoltán

Gól emberelőnyből: 7/2 és 6/0

Ötméteres: 3/1 és 2/2

Kipontozódott: Polgár (28. p.), Zubrits (32. p.)

A jövő héten ismét két fordulót rendeznek az utánpótlás csapatoknak. Pénteken hazai pályán a KSI, míg vasárnap idegenben az Eger ellen küzdenek majd az AVUS csapatai. Emellett a felnptt csapatban is érdekelt játékosokra még egy BVSC elleni összecsapás is vár szerdán, a Szőnyi úton.

Adatok: MVLSZ