Facebook

Vasárnap Egerben vendégszerepeltek Kiss Csaba és Gortva Zoltán tanítványai. Az Eger hosszú évek óta nagyon erős utánpótlás csapatokat indít az országos bajnokságokban. Ezekkel a csapatokkal igyekezett most felvenni a versenyt az AVUS 3 utánpótlás együttese – inkább kevesebb, mint több sikerrel. Egy-egy negyed erejéig a Bitskey-ben is tudták tartani a lépést a vendég szombathelyiek. Az ifjúságiak között szombathelyi oldalon Ekler Bendegúz volt a legeredményesebb a maga 3 találatával. A serdülők mérkőzésén Galambos Gergely bizonyult a leggólerősebbnek, ő 5 gólig jutott, míg a gyermekek között Polgár Gábor duplázott.

Ifi:                     Eger-AVUS 16-9

Serdülő:           Eger-AVUS 21-9

Gyermek:         Eger-AVUS 21-4

Ismét sűrű hete van az utánpótlás csapatoknak. Pénteken hazai pályán a KSI korosztályos csapatait fogadták a szombathelyi fiatalok. Ezúttal minden korcsoportban az ellenfél járt sikerrel. Az ifjúságiak és a serdülők 1-1 negyed erejéig azért partiban voltak, de alapvetően magabiztosan hozták a meccseket a Sportiskolások. Vasárnap az Eger vár az AVUS csapataira, mégpedig idegenben.

Ifi:                     AVUS-KSI 7-13

Serdülő:           AVUS-KSI 9-25

Gyermek:         AVUS-KSI 7-29

A strapás hét zárásaként a szombathelyi utánpótlás csapatok Szentesen vendégeskedtek. Ezúttal az ifi volt a legmesszebb a sikertől, míg a serdülő és a gyermek csapatok egyaránt 1-1 góllal maradtak alul.

Ifi:                    Szentes-AVUS 11-6

Serdülő:          Szentes-AVUS 14-13

Gyermek:        Szentes-AVUS 10-9

Egy héten belül másodszor is pályára léptek a bajnokságban az utánpótlás csapatok. A Szombathely korosztályos együttesei péntek este hazai pályán küzdöttek a Szolnok megfelelő korú gárdáival. Egyedül az ifjúságiak jártak sikerrel.

Ifi:                    AVUS – Szolnok: 11-7

Serdülő:          AVUS – Szolnok: 8-18

Gyermek:        AVUS – Szolnok: 9-17

Október első napján megkezdődött az Országos Utánpótlás Bajnokság. Az AVUS három utánpótlás csapata a Népligetben vendégeskedett. Egyik csapat sem esélyesként lépett pályára és ennek megfelelően helyt is álltak Gortva Zoltán és Kiss Csaba tanítványai. A jegyzőkönyvek összegzése, illetve az ifi mérkőzés néhány fotója megtalálható a cikkben.

Ifi:                   FTC-AVUS 12-6

Serdülő:         FTC-AVUS 22-8

Gyermek:       FTC-AVUS 18-3