Tegnap329
A héten810
A hónapban4381
Összesen5468

Szombat délelőtt a Szőnyi úton találkozott a Szeged a KSI együttesével. Kiss Csabáék magabiztosan elhozták a három pontot. Helyenként jó teljesítményekkel, szép védésekkel biztosan tartották a korán megszerzett előnyt. Bár a végén voltak szép pillanatai a sportiskolásoknak is, de a két csapat között jelentős az erőviszony-különbség.

KSI-Szeged 7-11

A 12. fordulóban a KSI vendégszeretetét élvezte a Szeged szombat délelőtt, matiné jellegű találkozón. Sánta Dániel ezúttal nem szerepelt, a fiatal Rácz-Fodor Balázs kapott lehetőséget a keretben.

Jól kezdett a Szeged. Elsőkét Ivan Basara találta meg a harcos formáját és azonnal két góllal nyitott egy perc különbséggel. Kiss Csaba csodás góljára már várnunk kellett egy kicsit, majd Milos Vukicevic harcolt ki ötméterest. Manhercz Krisztián büntetőjével már 4-0-ra vezettek a kék sapkás szegediek. 10 másodperccel az első szünet előtt szerezte első találatát a KSI, Horváth jóvoltából (1-4).

A második negyedben főként a kapusoké és a védekezésé volt a főszerep. Mindkét csapatnak voltak helyzetei, de csak nem jutott át a labda egyik gólvonalon sem. A szegedieknek voltak kifejezetten szép akciói is, a teljesség igénye nélkül például Kiss Csaba bemozdulása a jobb kapufa mellett, melyet végül kitornászott a hazai hálóőr. Ha bemegy, szépségdíjas találat lett volna. Csak a 6. percben tört meg a gólcsend. Szegedi részről Manhercz Krisztián váltotta gólra azt az emberelőnyt, amelyet ő maga harcolt ki. Válaszul Baj kozmetikázott kicsit az eredményen (2-5).

A harmadik játékrész újra egyértelműen a Szegedé volt az előző nyolc perc gólmegvonása után. Az elvonási tüneteket Manhercz Krisztián és Milos Vukicevic fejenként 2 gólja szüntette meg. Szerencsére az ellenfél nem tudta tartani a lépést, csak Tóth Bence tudott hozzászólni a mérkőzéshez.

Az utolsó szakaszra úgy fest, hogy kiengedett Varga Péter együttese. Minden játékos lehetőséget kapott a vezetőedzőtől és a fordulatszám is jelentősen csökkent. Ez okozhatta, hogy ezt a nyolc percet az ellenfél hozta jobban. Tóth Bence kétszer, Horváth Ákos és Teleki egy-egy alkalommal voltak eredményesek. Vendég oldalról a napról napra egyre jobb teljesítményt nyújtó Nagy Márton és Manhercz Krisztián találtak be. A Szeged válogatott játékosa összesen öt gólig jutott.

A szegedi győzelemhez nem férhetett semmi kétség, még akkor sem, amikor már láthatóan visszavett a tempóból a szegedi együttes. Az utolsó negyedben Sedlmayer Tamás cserés kiállítását követően még a feljelentésért is megküzdött, így elképzelhető, hogy ő büntetésre számíthat.

Nincs sok idő a pihenésre, szerdán már a Vasashoz érkeznek majd Kiss Csabáék. A Tüske Csarnokban megrendezésre kerülő mérkőzés nagyon fontos lehet a Szeged végső alapszakaszbeli helyezésének szempontjából.